Příběh Nikči - absolventy přípravného kurzu

08.08.2022

"Pamatuji si jako by to bylo včera, kdy jsem ve třeťáku na střední odhodlaná vyšla ze dveří kabinetu. Plná dojmů a s motivací zjistit si o psychologii jako takové víc. Po večerech trávených s lampičkou v obklopení knížek a učebnic, jsem si začala uvědomovat, že mám menší zmatek ve směrech, autorech a experimentech. S každou novou informací se dostavily otázky, co na sebe vlastně navazuje a co z čeho vychází... Po nezdařilých příjímacích zkouškách a několika pokusech jsem začala věci přehodnocovat. V této době jsem narazila na kurz Psychologie pro Vás. Líbil se mi pohled, kterým byl kurz představován a s malou vírou jsem začala psát email. Brzy přišla odpověď s možným termínem setkání.
Po setkání a šálku čaje se zakladatelkou kurzu jsem blíže pochopila koncepci a myšlenku, se kterou kurz vznikl. Došlo mi, že nejde pouze o název nebo kurz, ale že je za tím vším mnohem víc... Navíc jsme se domluvily na možnosti absolvovat kurz zdarma a mě přišlo skvělé, že jedno takové místo v každém jejich kurzu mají.

Do kurzu jsem vstupovala s myšlenkou, že si chci vše ucelit, informace zorganizovat a doplnit. Co však předčilo má očekávání bylo vždy milé prostředí a kolem mě osobití lidé s podobným zápalem. Postupem času se vytvořil tým plný podpory a vzájemné motivace. Pestrost panovala nejen mezi účastníky, tématy ale i lektory, kteří byli zapálení, otevření a vstřícní.

Čas, který jsem zde strávila byl jedním slovem obohacující. Dal mi nejen spoustu materiálů, informací, témat na zamyšlení, možnost potkat se s odborníky a přátelství. Ale díky němu jsem si srovnala, o čem psychologie je a o čem není a proč se ji chci zabývat dál i když cesty jsou dlouhé a občas trnité."